Her Şey Başta Çok İyi Gidiyordu
Yeni Çıkan Kitaplar

Her Şey Başta Çok İyi Gidiyordu

Karnaval Dergi

Luna Öykü Yarışması (2021), Aksiyon Edebiyat ve Fikir Öykü Yarışması (2021), Oğuz Atay Öykü Ödülü (2021), Şerzan Kurt Öykü Yarışması (2021), ÇYDD Göktürk Şubesi Öykü Yarışması (2022), Kafa Dergisi Ayın Genç Öykücüsü Ödülü (Temmuz 2022), Edebiyat Kolektifi Öykü Yarışması (2023), Abdullah Duran Öykü Yarışması (2023) gibi yarışmalarda birincilik alan İ. Usame YÖRDEM; Günce Yayınları ile Menteşe Belediyesinin düzenledikleri “2023 Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü”nü alan ilk öykü kitabıyla okur karşısına çıkıyor.

 

Kitaptan alıntı:

 

“Yalnızlığın illet bir şey olduğunu, insanı kıvrandırıp durduğunu, çepeçevre yaşanan acıların ortasında bıraktığını ve uzaklaşarak kalabalıklara karıştığını anlatıyordu karşımda. Odada ikimizden başka kimse yoktu. Odada ikimizden ve eşyalardan başka kimse yoktu. Odada ikimizden, eşyalardan ve toz zerrelerinden başka kimse yoktu.”

 

Editör notu:

 

İ. Usame YÖRDEM, acının içinden sesleniyor okuruna. Ama bağıra çağıra değil sessizce, içten içe ve kendine doğru kanayarak anlatıyor öyküsünü. Kanatıyor da. Cümlelerin muhatabına ulaştığı satır aralarında inceden bir çığlık kopuyor ama duyana, ama okuyana, ama o acıya gönüllü olana… Sadece iki kişinin var olduğu, sadece okurun ve yazarın buluştuğu bu oda, bu sayfa, bu dünya belki de yeni bir hayatın penceresidir. Açmak ve o pencereden bambaşka bir hayata bakmak okurun elindedir.

 

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, incelikle ve derinlikle örülmüş bir duvara çarpmaya davet ediyor sizi. Oysa duvar da kapı da pencere de kendisi… Kendisiyle yalnız kalıp acı çekmeyi bilenler ve bunu tercih edenler için…

 

 

Senem Gezeroğlu

Kitap Adı: Her Şey Başta Çok İyi Gidiyordu

Yazar: İ. Usame YÖRDEM

Yayınevi: Günce Yayınları

Tür: Öykü

Sayfa Sayısı: 88

Fiyatı: 55,00 TL