karnavaldergi

Online Sanat, Edebiyat ve Kitap Dergisi

İmtiyaz Sahibi

Nazire K. Gürsel

Yayın Yönetmeni

Süreyya Köle

Editör

Şirvan Erciyes

Yayın Kurulu

Menekşe Toprak, Ethem Baran, Polat Özlüoğlu, Özgür Çırak, Bayram Sarı, İlay Bilgili, Fulya Bayraktar, Nefise Abalı, Kader Menteş Bolat, Emin Vural, Erkan Karaaslan, Meriç Bardakçı, Gül Gülsün Yıldız, Şebnem Aktolga, Süreyya Deniz Özceylan, Turgut Akaslan, Yonca Yaşar

Hukuk Danışmanı

Av. Hafize Sabancı

Reklam ve Halkla İlişkiler

Nilgün Kalkan

Pieter Brueghel the Younger, Wedding Dance in the Open Air.

Heyecan verici bir serüvenin başlangıcından merhaba

Karnaval Dergi yayın hayatına başlıyor. Dergimiz sanat ve edebiyat dünyasına açılan yeni bir pencere olacak.

Yazarlar, senaristler yeni dünyalar öngöredursun, yaşam denilen en eski yazar, bize bambaşka senaryolar hazırlıyor. Bu senaryolardan en etkili olanı kuşkusuz “dijital dünya”. Bugüne gelindiğinde, internetin insani gereksinimlerin karşılanmasında vazgeçilmez haline geleceği kimin aklına gelirdi?

Bilmiyoruz, olumsuz, yıkıcı yanları dikkate alındığında “domino etkisi olarak mı görmeli, yoksa yaşamımıza kattığı değerleri kıstas kabul edersek “kelebek etkisi” mi? Yaşamımızın merkezinde “dijital olanaklar” var artık. Bu olanaklardan payına düşeni sanat çevreleri de alıyor kuşkusuz.

Bu düşünceler ışığında, yeni bir dergi için yola çıkarken basılı bir dergi hiç düşünmedik. Bunda, basılı dergiyle ilgili maliyetlerin yüksekliği kadar ulaşılabilirlik sorunu da etkili oldu. Dünyanın her yerinden alımlayıcıya ulaşmak hangi sanatçının düşü değil ki?

Ve biz artık başlıyoruz! Edebiyat, sinema, tiyatro, plastik sanatlar merkezli, yazılar, söyleşiler, haberler için kıymetli bir kadroyla yola çıkıyoruz!

Takipte kalmanız, bu yolculukta bize eşlik etmeniz dileğiyle….

 

 

Süreyya Köle
Karnavaldergi Yayın Yönetmeni